درحال مشاهده: فرآیندهای تصفیه آب و فاضلاب - 8 اشتباه متداول در تنظیم اهداف


ادعونی
اهدای خون
موسسه محک
اهداء عضو

8 اشتباه متداول در تنظیم اهداف

پنجشنبه 25 آذر 1395
06:44
امیرحسین ستوده بیدختی امیرحسین ستوده بیدختی
8 اشتباه متداول در تنظیم اهداف

زندگی کردن بدون هدف، مانند راندن یک کشتی است بدون داشتن نقشه راه؛ به احتمال زیاد در پایان سفر، به جایی خواهید رسید که قصد رفتن به آنجا را نداشتید. از این رو، لازم است برای پیشرفت و دستیابی به رؤیاهایتان، اهدافی را برای خود در نظر بگیرید. اما باید مراقب باشید که از اشتباهات متداول، دوری کنید. اشتباهاتی که می تواند باعث دلسردی، زیر سؤال رفتن توانایی های شما، و حتی منصرف شدنتان بشود. این اشتباهات عبارتند از:

    برگزیدن اهداف غیرواقع بینانه: اهدافتان باید واقع بینانه و در چهارچوب زمانی در نظر گرفته شده، قابل دستیابی باشند.

    تمرکز بر زمینه های بسیار محدود: در تنظیم اهداف، فقط هدفهای کاری را در نظر نگیرید؛ به اهدافی هم که بر شادی و سلامتی شما مؤثرند، توجه داشته باشید.

    برآورد پایین از زمان: اگر برآورد شما از زمانی که برای دستیابی به اهدافتان لازم است، دقیق نباشد، می تواند باعث دلسردی یا انصرافتان بشود.

    ندانستن قدر شکست ها: در هر شکستی، درس هایی وجود دارد که می تواند باعث بهبود شود. از این درس ها استفاده کنید.

    برگزیدن "اهداف دیگران": ممکن است اطرافیانتان بخواهند بر اهداف شما تأثیر بگذارند. در عین حال که داشتن روابط خوب با آنها بسیار مهم است، اما اهداف شما باید متعلق به خودتان باشد. بنابراین، مؤدبانه نظرتان را بیان کنید و آنچه را که خودتان می خواهید، انجام دهید.

    مرور نکردن پیشرفت: دستیابی به اهداف، مدتی به طول خواهد انجامید. پس به طور منظم آنچه را که انجام داده اید، بررسی کنید و آنچه را که در ادامه مسیر باید انجام دهید، تجزیه و تحلیل نمایید.

    برگزیدن اهداف "منفی": نحوه بیان اهداف، بر احساس شما نسبت به آن مؤثر است. مثلاً: "دیگر نمی خواهم تا دیروقت سرِ کار بمانم." هدفی منفی است که می توان با عبارات مثبت، آنرا اینگونه بیان کرد: "می خواهم اوقات بیشتری را با خانواده ام صرف کنم.".

    برگزیدن اهداف بسیار زیاد: وقت و انرژی شما ثابت است. اگر در آنِ واحد بخواهید بر اهداف متعدد بسیار، تمرکز کنید، به هیچیک از آنها دست نخواهید یافت. پس اهداف خود را اولویت بندی کنید و برای 6 یا 12 ماه آینده، بیش از 3 هدف را انتخاب نکنید.

 مهندسی و مدیریت ساخت  (ICEMA)  Construction Engineering Management
نظرات

ادامه مطلب ادامه مطلب

فرآیندهای تصفیه آب و فاضلاب - 8 اشتباه متداول در تنظیم اهداف

جستجو

آمار

آخرین بروز رسانی :

آرشیو

فرآیندهای تصفیه آب و فاضلاب - 8 اشتباه متداول در تنظیم اهداف,مقالات و مسائل آب و فاضلاب، محیط زیست
تمامی حقوق این وب سایت متعلق به فرآیندهای تصفیه آب و فاضلاب است. |طراحی و توسعه:امیرحسین ستوده بیدختی|
شبکه اجتماعی فارسی کلوب | Buy Mobile Traffic | سایت سوالات